pozew rozwodowy

Jak napisać poprawnie pozew rozwodowy?

Pozew rozwodowy jest dokumentem składanym przez małżonków chcących zakończyć związek na drodze sądowej. Co istotne, taki dokument musi mieć formę pisemną. Jakie elementy koniecznie musi też zawierać? Serdecznie zachęcamy do poznania szczegółów w tym zakresie.

Elementy zawierane w pozwie rozwodowym

W takim dokumencie trzeba umieścić następujące informacje:

Załączniki do pozwu rozwodowego

Poza powyższymi informacjami, wymagane są także załączniki do pozwów o rozwód. To przede wszystkim skrócony odpis aktu małżeńskiego, a także aktów urodzeń dzieci. Dodatkowo należy potwierdzić, że została uiszczona opłata sądowa, która wynosi obecnie 600 złotych. Kwota ta ulega jednak zwiększeniu, jeśli powód dodatkowo żąda rozstrzygania w innych kwestiach, w tym np. w podziale majątku. Osobno należy doliczyć także pomoc prawnika.

Przeczytaj także: Jak ustalić wysokość alimentów?

Pomoc prawnika? Niezbędna

Generalnie zaleca się, aby w przypadku tworzenia pozwu rozwodowego skorzystać z pomocy prawnika. Zadba on o to, aby dopełnić wszystkich formalności, a także zawrzeć w dokumencie niezbędne informacje. Pomoże również na etapie samej rozprawy rozwodowej, która dla większości osób jest stresującym momentem w życiu.

Jak doskonale widać pozew rozwodowy musi być napisany we właściwy sposób oraz zawierać szereg bardzo istotnych informacji. W naszej kancelarii również pomagamy przy tego typu sprawach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: